Věk je pouze číslo! 109 letý kardiolog sdílí tajemství své dlouhověkosti a zdravého života

MUDr. Jan Valšovský ukončil svou kariéru kardiologa, když mu bylo 70 let. Známý český profesor a vědec se však stále cítí mladý, jak po fyzické, tak duševní stránce. Posledních 39 let je MUDr. Jan Valšovský v důchodu. Je mu 109 let, ale vypadá spíše na 60.

MUDr. Jan Valšovský vysvětluje, že tajemství dlouhověkosti je v zdravých cévách. Pokud jsou cévy čisté a zdravé, můžete žít až do 120 let, dokonce i déle při plném zdraví. Ex-kardiolog je zářným příkladem svého vlastního přesvědčení.

Náš reportér se s panem doktorem setkal a MUDr. Jan Valšovský byl tak laskavý, že se podělil o svůj způsob čištění cév a prodloužení života.

Ke svým 109. narozeninám dostal MUDr. Jan Valšovský blahopřání snad z celého světa. Ordinace MUDr. Jana Valšovského

Pane doktore, opakovaně jste tvrdil, že čisté cévy jsou základem zdraví člověka. Proč si to myslíte?

- Je to jednoduché. Funkce všech vnitřních orgánů a systémů závisí na kvalitě krve. Krev dodává kyslík a živiny vnitřním orgánům a pomáhá eliminovat oxid uhličitý a metabolické produkty. Když jste mladý, máte hodně pohybu a vaše cévy jsou pružné a čisté, proto poskytují maximální množství kyslíku a živin orgánům. Avšak s věkem se vaše hladina fyzické aktivity snižuje a vaše krevní cévy se zanášejí. Je to způsobeno různými faktory, včetně škodlivých (například kouření, nezdravá strava, znečištění ovzduší, sedavý životní styl) a také zcela přirozenými (jako je ukládání lipidů, což se stane každému).

Co mám na mysli zablokováním cév? Představte si potrubí plné rzi. Co se stane s vodou v takovém případě? Tlak vody se zvyšuje a kvalita vody se snižuje. Totéž se děje s cévami. Když se v krvi zvyšuje hladina cholesterolu a dalších látek, zvyšuje se krevní tlak. Zanesené cévy jsou hlavní příčinou hypertenze! Kromě toho se nečistoty dostávají i do krve. Krevní oběh přestane fungovat tak, jak by mělo. V důsledku toho trpí všechny orgány a systémy, což dramatickým způsobem ovlivňuje vaše zdraví. Dokonce i kůže je orgán, na to nezapomínejme.

Koneckonců vaše tělo začíná stárnout. Pokud „vyčistíte“ vaše cévy tak, že budete občas odstraňovat nános plaku, budete moci žít až do 120 let. Všechny vaše orgány, klouby a dokonce váš mozek zůstanou zdravé a budou fungovat normálně. To znamená, že udržování cév v čistém stavu může značně prodloužit život a zdraví. Existuje mnoho příkladů, které to dokazují. Doporučoval jsem to svým pacientům a vždy jsem to využíval sám. Lidé, kteří naslouchali mým radám, už dávno přežili své vrstevníky.

Takhle se vaše cévy ucpávají při stárnutí. Pokud jste nikdy nečistili vaše cévy a jste starší 40 let, jsou vaše cévy zanesené. Brzy to ovlivní vaše zdraví, pokud se již tak nestalo.

- Jaké jsou patologické stavy způsobené nárůstem plaku ve vašich cévách?

- Jak již jsem řekl, celé tělo tím trpí. Tento stav samozřejmě postihuje především orgány a systémy, které jsou přímo spojeny s krevním oběhem a kardiovaskulárním systémem.

Usazeniny v cévách způsobují řadu onemocnění:

 • Aterosklerotické vaskulární onemocnění. Vaše cévy přestanou fungovat: menší cévy jsou zcela ucpané a velké cévy mají nános cholesterolu.
 • Koronární onemocnění srdce. Nastává, když jsou koronární tepny zčásti ucpané a nedokáží dodat dostatek krve do srdce.
 • Mrtvice. V případě přetrvávající ztráty přívodu krve do tkání mozku začínají nervová zakončení odumírat, což vede ke ztrátě některých funkcí mozku.
 • Hypertenze. Pokud jsou krevní cévy příliš úzké, zvyšuje se krevní tlak.
 • Křečové žíly. Křečové žíly se mohou vyvíjet v nohách (které často znepokojují ženy) a dalších částech těla. Hemoroidy jsou jedním z důsledků křečových žil.
 • Venózní a arteriální trombóza. Pokud se neléčí, pak se v cévách mohou vyvinout sraženiny, což vede k vaskulární atrofii a smrti buněk v určitém orgánu. Pokud se sraženina uvolní do krevního oběhu, může to vést k zablokování krevních cév v srdci, což vede k infarktu, který v 70% případů končí smrtí.

Dovolte mi, abych vám ukázal několik obrázků, které ilustrují nebezpečí nárůstu usazenin v cévách. Podívejte se, jak dramatický vliv to může mít na vaše zdraví a nakonec zkrátit váš život.


Ženské srdce po smrtelném infarktu myokardu


Mrtvice u 53letého muže. Infarkt VŽDY vede k postižení - lidé již nemohou žít bez pomoci jiné osoby. Infarkt je způsoben zablokováním cév.


Křečové žíly, které postihují mnoho žen, jsou přímým důsledkem usazenin v cévách.

To se stává tolika lidem! Kardiovaskulární onemocnění zabíjí čtyřikrát více lidí než všechny ostatní nemoci. Lékaři to vědí. Vědí, že každý by měl své cévy čistit, ale z nějakého důvodu nepředepisují v této zemi žádnou odpovídající léčbu. Mnoho lékařů předepisuje léky na krevní tlak svým pacientům, kteří trpí hypertenzí. Nicméně tyto léky poskytují spíše dočasnou úlevu, než řešení tohoto problému. Potřebujete čisté cévy. Mimochodem, východní medicína ví, jak je to důležité. Lidé nad 35 let si cévy pravidelně čistí. Všichni to dělají. Proč to u nás neděláme? To je otázka.

- Existují nějaké zvláštní příznaky, které znamenají nárůst usazenin?

- Ano jistě. Mezi hlavní příznaky patří:

 • Migréna
 • Zhoršení paměti
 • Chronická únava
 • Nespavost
 • Erektilní problémy
 • Zhoršení zraku a sluchu
 • Vysoký krevní tlak
 • Dýchavičnost a angína
 • Bledá kůže na nohou
 • Bolest ve svalech a kloubech

Nicméně, i když nemáte žádný z těchto příznaků, měli byste po třicítce čistit své cévy alespoň každých 5 let. To vám umožní zůstat zdravé.

Usazeniny v cévách se ve skutečnosti velmi rychle hromadí, zejména u starších lidí. Nemusíte jíst hamburgery a hranolky třikrát denně, aby se cholesterol usazoval. Když jíte párek nebo míchaná vejce, do krevních cév se ukládá určité množství cholesterolu. Časem se cholesterol hromadí.

- Mohli byste nám prozradit své tajemství čištění cév?

- Až donedávna celý proces čištění krevních cév mi trval několik měsíců. Sbíral jsem si potřebné bylinky sám. Někdy jsem je koupil na místním trhu nebo si je objednal na internetu a pak jsem připravoval nálevy. Už to nedělám, protože moji kolegové z Kardiologického ústavu vytvořili velmi účinný a cenově dostupný přípravek na čištění cév. Jmenuje se Cardinol. Je určen k normalizaci krevního tlaku a léčbě hypertenze, ale tato normalizace nastává v důsledku čištění cév. To je důvod, proč slouží k našemu účelu tak dokonale.

Cardinol je vynikající produkt, který vám umožní vyčistit vaše cévy od nánosu a snížit cholesterol během pravidelného užívání pouhých 1-2 týdnů.

Dovolte mi také zdůraznit, že tento výrobek neobsahuje žádné chemikálie. Obsahuje pouze vysoce koncentrované rostlinné výtažky, které účinně podporují čištění cév. Má zdraví prospěšné složení, které představuje nulové zdravotní riziko.

Někteří z mých bývalých pacientů za mnou stále chodí pro radu. Tento přípravek je jediná věc, kterou jim doporučuji. Pomáhá všem a je to velmi účinné.

Internetová stránka Výzkumného ústavu pro kardiologii zveřejnila oficiální statistiky získané z klinických studií. Celkově se studie zúčastnilo přibližně 2 000 pacientů. Všichni absolvovali kúru Cardinol.

Statistiky:

 • Krevní tlak se vrátil do normálu po 1-2 dnech používání u 99% vyšetřovaných pacientů
 • Srdeční rytmus byl normalizován u 97% vyšetřovaných pacientů
 • Krevní cévy byly plně vyčištěny od usazenin u 99% vyšetřovaných pacientů
 • Účinnost léčby chronických onemocnění se zvýšila u 99% vyšetřovaných pacientů
 • Celkové zlepšení zdraví u 100% vyšetřovaných pacientů
 • Nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky u 100% vyšetřovaných pacientů

Pokud chcete, aby vaše cévy byly čisté a zdravé, doporučuji jednou za 1 až 2 roky absolvovat léčebnou kúru. Je to zvláště důležité pro starší lidi. Budete schopni výrazně zlepšit své zdraví a zpomalit proces stárnutí. Čisté krevní cévy jsou klíčem k dlouhému a zdravému životu.

- Děkuji za zajímavý rozhovor.

Později, během osobního rozhovoru s námi, MUDr. Jan Valšovský přiznal, že se stále stará o svou zahradu a dokonce pomáhá svým dětem, které jsou také v důchodu. Jeho ženě Růženě je 99 let. Oba si čistí cévy každý rok. Podle doktora MUDr. Jana Valšovského by už dávno zemřeli jako jejich vrstevníci, pokud by tak neučinili.

Pozor!
Náš webový portál daruje možnost získat slevu na Cardinol. Stiskněte TOČIT a mějte štěstí.
Pokud se vám bude dařit, získáte zboží se slevou. Hodně štěstí

TOČIT
Speciální nabídka 1780 Kč 890 Kč

Stíhnete si objednat se slevou, zatím nabídka nepřešla k jinému čtenářovi!

10:00

Gratulujeme!

Teď si můžete objednat Cardinol se slevou 50%!

Gratulujeme!

Teď si můžete objednat Cardinol se slevou 50%!

OK
Komentáře

Eva Rašková Bohutín

Děkuji. Zajímavé informace. Objednala jsem si Cardinol.

Michal Chlumec

Už jsem si objednal a dokonce vyzkoušel Cardinol. Trpím hypertenzí už 7 let. Sotva bych si vzpomněl na dobu, kdy jsem naposledy měl v normě krevní tlak. Na radu svého lékaře jsem se rozhodl si vyčistit cévy. Po měsíci užívání Cardinol byl můj krevní tlak normalizován! Žiju bez hypertenze už dva měsíce. Víte, je to úplně jiný život. Cítím se jako znovunarozený. Rozhodně tento výrobek doporučuji. Nyní je nabízen za poloviční cenu, což je úžasné.

Pavel B. Karlovy Vary

Moje zkušenost s Cardinol byla opravdu pozitivní. Moje zdraví a spokojenost se razantně zlepšily. Cítím se dokonce ještě mladší.

Marie Gregorová Bítov

Děkuji. Objednala jsem si. Doručování poštou je bez problémů.

Marek Brno

Vyzvedl jsem to včera. Takhle to vypadá zabalené. Manželka i já to použijeme k čištění cév. Předtím jsme podstoupili zdravotní vyšetření, které ukázalo, že naše cévy jsou ve strašném stavu kvůli nahromadění cholesterolu.

Adela Rokytnice v Orlických horách

Brala jsem Cardinol celý měsíc. Předtím jsem měla vysoký krevní tlak a nepravidelný srdeční rytmus. Užívala jsem si Cardinol asi 15-17 dní. Můj krevní tlak se normalizoval. Cítím se naprosto zdravá.

Jan P. neuvedeno

Je mi 61 let. Posledních pět let jsem si čas od času čistil cévy. Pomáhá mi to udržovat fyzičku. Většina mých vrstevníků je už dávno v hrobě. Jsem ještě sexuálně aktivní. Čištění cév je nutností pro každého!

Natálie Semily

Tento přípravek jsem použila k léčbě vysokého tlaku. Nemohla jsem se ho zbavit několik let. Také jsem měla cukrovku a problémy s ledvinami. Moje vize do budoucna nebyly nijak dobré. Zkoušela jsem spoustu léků, ale žádný nepomáhal. Pak jsem se rozhodla zkusit Cardinol. Bylo to poprvé, co jsem si objednala on-line, ale bylo to velmi snadné.

Jana Praha

Dík! Sledovala jsem televizi a v jednom pořadu mluvili o tomto přípravku. Mnoho doktorů se o něm vyjadřovalo velmi pozitivně. Říkali, že vyčištění cév je životně důležité.

Jiří Hoffman Žleby

Můj krevní tlak byl 140/90. Trpěl jsem tím několik let. Po kúře přípravkem Cardinol je můj krevní tlak 125/85. Moje zdraví se výrazně zlepšilo.

Pavlína J. Kladno

Zjistila jsem mnoho užitečných informací o Cardinol. Úžasné a působivé!

Karel A. Tábor

Podařilo se mi objednat v akci! Dík!

Tomáš Prostějov

Cítím se mnohem lépe, mnohem silnější a plnější energie. Moje imunita se zlepšila. Cítím se o 10 let mladší. Je mi 72 let.

Linda Ostrava

Před dvěma měsíci jsem absolvoval kúru Cardinol. Výsledky se mi líbily. Když byly mé cévy ucpány vysokým cholesterolem, byl jsem neustále unavený. Teď jsem plný energie. Za den toho stihnu mnohem víc. Měl jsem hrozné bolesti hlavy, ale teď jsou pryč. V noci lépe spím a i další věci se zlepšují. Objednal jsem si další Cardinol, dokud je v akci, díky!